Zbliżają się urodziny, imieniny naszego dziecka. My znów stajemy przed dylematem co kupić naszemu dziecku, aby było zadowolone z prezentu. Po przeanalizowaniu wszystkich pomysłów stwierdzamy, że nasze dziecko ma praktycznie już wszystko czego mogłoby zapragnąć. Zabawki (https://www.bee.pl/249-zabawki-dla-dzieci) są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, jednak zabawki posiadają wiele innych kluczowych aspektów, nie tylko zabawę.

Na rynku producenci zabawek zasypują nas ogromem możliwości. W oczach dwoi się i troi, ale my chcąc znaleźć odpowiednią zabawkę musimy być świadomi, że zabawki nie tylko mają zabawić nasze dziecko, ale także czegoś je nauczyć. W początkowej fazie życia naszego dziecka, zabawki są nierozłącznym elementem w prawidłowym rozwijaniu się maluszka, ale też i starszych dzieci. Zabawki mają być kolorowe, ale także przydatne. Zabawki mają na celu przede wszystkim uczyć, nawet te najmniejsze dzieci. producenci zabawek oferują naprawdę ogrom produktów. Jednak kupując zabawki dzieciom pomyślmy głównie o ich rozwoju i o tym, czego te zabawki tak naprawdę je nauczą.

Zalety zabawek:

  • uczą i rozwijają,
  • bawią,
  • rozwijają umiejętności,
  • rozwijają pasje i zainteresowania,
  • są bodźcem do nauki,
  • są doskonałym przedmiotem spędzania wolnego czasu.

My jako rodzice powinniśmy poświęcać naszym dzieciom wiele czasu. Nie tylko na naukę, ale także na zabawę. Zabawki to niekoniecznie tylko samochody i lalki. Zabawki to także puzzle, układanki, którymi nasze dziecko powinno się bawić aby w przyszłości takie zabawki nauczyły ich czegoś więcej niż tylko zabawy.

Rodzice jako opiekunowie powinni razem z dziećmi usiąść przy zabawkach i po prostu się z nimi pobawić. Pokazać, że zabawki nie służą tylko do zabawy, ale równie dobrze służą do nauki, której dzieci potrzebują. Pokazać, że te kolorowe i głośne zabawki nie zawsze są najlepsze, że dzięki zabawkom w przyszłości lepiej będzie im zrozumieć niektóre sprawy. 

Jeśli skończą nam się pomysły na zabawki, jaką zabawkę kupić, może warto zapytać kogoś kto przeszedł już wszystkie te trudności związane z zabawkami. Rodzice większych dzieci z pewnością są bardziej doświadczeni i wiedzą jakimi zabawkami ich dziecko najbardziej lubiło się bawić i doskonale wiedzą jakie zabawki są doskonałym bodźcem do skłonienia dziecka do nauki.

Sklepy i internet oferują mnóstwo rozmaitych zabawek, jednak pamiętajmy aby zakup zabawek był przemyślanym, tak by w przyszłości przyniósł oczekiwane przez nas efekty.