Z czasem nasze dzieci stają się coraz większe, ale i tak potrzebują naszej nieustannej uwagi. Zbliżają się urodziny, imieniny, święta a my znów mamy ten sam problem, czyli co kupić naszemu dziecku. Przecież ma już praktycznie wszystko czego tylko zapragnie i ciężko nam wymyślić cokolwiek co mogłoby się mu spodobać. Zawsze na czasie i topie spośród prezentów dla dzieci są po prostu zabawki. Jednak nie myślmy o zabawkach tylko jak o samochodach, czy lalkach. Starajmy się myśleć o zabawkach jak o edukacji. Jak o czymś co w przyszłości pomoże naszemu dziecku w chęci podjęcia nauki.

Zabawki nie mają służyć tylko i wyłącznie do zabawy, zabawki mają służyć zarówno do zabawy jak i nauki, do rozwijania pasji naszych pociech. Dlatego warto przemyśleć ten wybór i wybierać przede wszystkim zabawki tak, aby nasze dzieci w przyszłości miały z nich jakiekolwiek korzyści w edukacji. Zabawki to nie tylko lalki i samochody, to także puzzle, układanki, gry planszowe, których nasze dzieci naprawdę potrzebują.

Zalety zabawek:

  • bawią ale także uczą,
  • są sposobem na spędzanie wolnego czasu,
  • rozwijają pasje i zainteresowania,
  • są pretekstem do spędzania wolnego czasu całą rodziną,
  • mają edukować i przynosić efekty w nauce.

Każdy rodzic jest inny i inaczej odbiera potrzeby swojego dziecka. Jednak każdy rodzic jest tego samego zdania jeśli chodzi o edukację dzieci. jeśli zabawki są przeznaczone do odpowiedniego wieku naszego dziecka na pewno w przyszłości dadzą pożądane i zamierzone efekty. Nawet jeśli naszemu dziecku nie od razu spodoba się kupiony przez nas prezent zabawka, może warto wspólnie z nim usiąść i po prostu razem tą zabawkę “rozpracować”.

Równie dobrze jeśli ktoś z rodziny będzie miał problem z wyborem odpowiedniej zabawki dla naszego dziecka na prezent dajmy mu do zrozumienia, że nasze dziecko potrzebuje teraz zabawek, które będą go edukowały i rozwijały jego pasje. 

Na pewno w przyszłości nasze dzieci będą nam wdzięczne za zabawki, które nauczyły je więcej niż tylko zabawa, ale także pomogły im w przyszłej nauce. Zatem przechodząc do meritum zabawki mają bawić, ale także uczyć nasze dzieci. Muszą one być przemyślanym wyborem. Warto poszukać troszkę więcej czasu, poszperać w internecie, pochodzić po sklepach z zabawkami i poszukać takich zabawek, które będą warte uwagi naszej i naszego dziecka, które staną się przydatne w ich późniejszej przyszłości.